Studentski vodič – Evropski univerzitet Brčko

Studentski vodič – Evropski univerzitet Brčko

Studentski vodič

Evropski univerzitet Brčko distrikt

• Ekonomski fakultet u svom sastavu sadrži sljedeće studijske programe: Opšti smjer; Menadžment i preduzetništvo; Turizam i ekologija i Računovodstvo i revizija.
  • Pravni fakultet u svom sastavu sadrži sljedeće studijske programe: Opšte pravo, Bezbijednost i Forenzika.
  • Fakultet političkih nauka u svom sastavu sadrži sljedeće  studijske programe: Politologija, Međunarodni odnosi i diplomatija i Žurnalistika i komunikiologija.
  • Pedagoški fakultet u svom sastavu sadrži sljedeće programe: Informatika i tehnika; Vaspitač predškolskih ustanova; Razredna nastava- opšti smijer;  Razredna nastava sa engleskim jezikom za osnovne škole; Razredna nastava sa defektologijom i Matematika i fizika.
  • Fakultet za zdravstvenih nauka u svom sastavu sadrže sljedeće studijske programe : Sestrinstvo, Fizioterapija i radna terapija, Sanitarni inžinjering; Farmacija ; Stomatologija; Radiologija; Menadžment u sportu i Sportski trener .
  • Tehnički fakultet u svom sastavu sadrži sljedeće studijske programe: Arhitektura; Građevinarstvo; Geodezija; Hidotehnika; Poljoprivreda ; Inžinjerska informatika; Menadžment u saobraćaju; Drumski saobračaj i Bezbijednost u saobraćaju.

Uvjeti upisa:

• Na prvu godinu osnovnih studija može se upisati lice koje ima završeno četverogodišnje srednje obrazovanje u Brčko distriktu ili entitetima Bosne i Hercegovine, ili ekvivalentno obrazovanje u inostranstvu.
  • Lica koja su završila srednju školu u inostranstvu podnose Univerzitetu svjedočanstva i diplomu o završenoj srednjoj školi, a koja je prethodno nostrifikovana u skladu sa zakonom.
  • Prilikom prijave na konkurs kandidat predaje orginalna dokumenta ili njihove ovjerene kopije, u skladu sa uslovima konkursa.
  • Za upis na prvu godinu I ciklusa studija ne polaže se prijamni ispit ukoliko je broj kandidata koji ispunjavaju uslove manji od broja kandidata koji su planirani za upis. U suprotnom pismeno se polaže prijamni ( klasifikacioni) ispit koji obuhvata znanja iz opše kulture i programskih sadržaja srednjeg obrazovanja.

Način studiranja:

• Redovan ili učenjem na daljinu, ili kombinovanjem ova dva našina studiranja .

Trajanje studija:

• Studij prvog ciklusa traje najmanej tri, sa najviše četiri godine, koji se vrednuje sa najmanje 180 ECTS, a najviše 240 ECTS bodova.
  • Integrisane studije prvog i drugog ciklusa su studijski programi Farmacija i Stomatologija.

Cijena školarine:

• Za studijske programe Radiologija, Fizioterapija i radna terapija, Sanitarni inžinjering i Sestrinstvo – 3500,00 KM, Farmacija – 5.000,00 KM, Stomatologija – 7.000,00 KM, za sve ostale studijske programe – 2.500, 00 KM. Za magistarske studije -3.500,00 KM i za doktorske studije – 5.000,00 KM.
  • Plaćanje je moguće u 12 jednakih rata.
  • Prva godina osnovnih studija za redovne studente sa prebivalištem u Bosni i hercegovini – BESPLATNA.