Razredna nastava sa engleskim jezikom

Studijski program razredne nastave s engleskim jezikom,formiran je iz razloga što su u obrazovnom sistemu nametnuta pravila kako u širem okruženju a tako i kod nas da učitelj,odnosno profesor razredne nastave, posjeduje adekvatno znanje  iz engleskog jezika, kao i iz drugih predmeta i da znanje paralelno prenosi učenicima.Dakle,takav profil nastavnika veoma je zahvalan,jer učenici ostvaruju lakše komunikaciju s nastavnikom koji im predaje komplet nastavne predmete.Međutim,u vremenskom intervalu od nekih dvadesetak godina izvođenje takve nastave je rijetkost, pa su direktori škola prinuđeni,da profesore angažuju da izvode nastavu iz  engleskog jezika.Pitanja u osnovnoj školi vezana za engleski jezik, poslovodstvo i stručni kadar Evropskog univerziteta, donijeli su odluku da osnuju Studijski progam razredne nastave s engleskim jezikom i da na taj način učenicima podare profesora koji će im podariti znanje i iz engleskog jezika.Vjerovatna olakšica pojaviće se i u školama,gdje nema predmetnih nastavnika,pa će profesori koji su okončali studij na navedenom studijskom programu,biće dragulj u osnovnoj školi.