FAKULTET ZDRAVSTVENIH NAUKA

STUDIJSKI PROGRAM – SESTRINSTVO

*NAPOMENE - Sve izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli

-Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

I i II SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

I SEMESTAR

Anatomija

Prof. dr Slobodan Marinković

04.10.2018.

11.10.2018.

18.10.2018.

25.10.2018.

01.11.2018.

08.11.2018.

15.11.2018.

22.11.2018.

29.11.2018.

06.12.2018.

13.12.2018.

20.12.2018.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

 

Fizika sa biofizikom

Doc.dr. Dario Galić

03.10.2018.

10.10.2018.

17.10.2018.

24.10.2018.

31.10.2018.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

 

Epidemiologija i infektivne bolesti

Prof.dr Amer Čustović

13.10.2018.

20.10.2018.

27.10.2018.

03.11.2018.

17.11.2018.

01.12.2018.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

10.00-14.00h

14.00-16.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-12.00h

10.00-14.00h

 

Strani jezik I-Engleski jezik I

Doc. dr Valentina Budinčić

08.10.2018.

09.10.2018.

05.11.2018.

06.11.2018.

26.11.2018.

27.11.2018.

17.12.2018.

18.12.2018.

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

12.00-14.00h

11.00-13.00h

12.00-15.00h

10.00-12.00h

12.00-15.00h

10.00-12.00h

12.00-15.00h

09.00-12.00h

 

Strani jezik I - Njemački jezik I

Mirza Karamehić

Lektor

09.10.2018.

16.10.2018.

23.10.2018.

30.10.2018.

06.11.2018.

13.11.2018.

20.11.2018.

27.11.2018.

04.12.2018.

11.12.2018.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

13.00-14.00h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

11.45-13.15h

 

II SEMESTAR

Biologija sa humanom genetikom

Prof.dr Jasminka Hadžihalilović

 

 

 

 

Medicinska biohemija

Doc. dr Jasmina Gradaščević Gubaljević

 

 

 

 

Uvod u zdravstvenu njegu

Prof. dr Azijada Beganlić

 

 

 

 

Farmakologija sa toksikologijom

Prof. dr Jasminka Sadadinović

 

 

 

 

Izborni predmeti

Statističke metode *

Prof.dr Dragan N. Stančić

 

 

 

 

Sociologija *

Akademik prof.dr Zoran Milošević

 

 

 

 

Medicinska etika *

Prof.dr Sanda Pribić

04.10.2018.

18.10.2018.

25.10.2018.

08.11.2018.

22.11.2018.

13.12.2018.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00-14.00h

12.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-14.00h

12.00-14.00h

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

III i IV SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

III SEMESTAR

Fiziologija sa patofiziologijom

Prof.dr Nikola Ilanković

06.10.2018.

10.11.2018.

17.11.2018.

24.11.2018.

08.12.2018.

15.12.2018.

22.12.2018.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

13.00-16.00h

13.00-16.00h

13.00-16.00h

13.00-16.00h

13.00-16.00h

13.00-16.00h

13.00-15.00h

 

Mikrobiologija sa parazitologijom

Prof.dr Jasminka H.Halilović

16.10.2018.

23.10.2018.

13.11.2018.

20.11.2018.

11.12.2018.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.30-16.30h

11.30-16.30h

11.30-16.30h

11.30-16.30h

11.30-16.30h

 

Urgentna medicina

Akademik

Prof.dr Rudika Gmajnić

05.10.2018.

12.10.2018.

19.10.2018.

26.10.2018.

02.11.2018.

09.11.2018.

16.11.2018.

23.11.2018.

30.11.2018.

07.12.2018.

14.12.2018.

21.12.2018.

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

 

Strani jezik II-Engleski jezik II

Doc. dr Valentina Budinčić

08.10.2018.

09.10.2018.

05.11.2018.

06.11.2018.

26.11.2018.

27.11.2018.

17.12.2018.

18.12.2018.

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

14.00-16.00h

13.00-15.00h

15.00-18.00h

12.00-15.00h

15.00-18.00h

12.00-15.00h

15.00-17.00h

12.00-14.00h

 

Strani jezik II -Njemački jezik II

Mirza Karamehić

Lektor

09.10.2018.

16.10.2018.

23.10.2018.

30.10.2018.

06.11.2018.

13.11.2018.

20.11.2018.

27.11.2018.

04.12.2018.

11.12.2018.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00-13.00h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

10.00-11.30h

 

IV SEMESTAR

Interna medicina

Akademik

Prof.dr Rudika Gmajnić

 

 

 

 

Osnovi patologije

Doc.dr Suad Keranović

 

 

 

 

Njega internističkih i zaraznih bolesnika

Prof. dr Amer Čustović

 

 

 

 

Zdravstvena njega u pedijatriji i ginekologiji

Prof. dr Azijada Beganlić

 

 

 

 

Izborni predmeti

Menadžment *

Prof.dr Hariz Agić

06.10.2018.

20.10.2018.

10.11.2018.

24.11.2018.

15.12.2018.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

09.00-13.00h

09.00-13.00h

09.00-13.00h

09.00-13.00h

09.00-13.00h

 

Ekologija i higijena radne sredine *

Prof. dr Azijada Beganlić

 

 

 

 

Zdravstveno pravo *

Akademik prof. dr Nedeljko Stanković

 

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

V i VI SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

V SEMESTAR

Manuelna masaža

Prof.dr Vera Ilanković

06.10.2018.

10.11.2018.

17.11.2018.

24.11.2018.

08.12.2018.

15.12.2018.

22.12.2018.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

 

Homeopatija

Prof. dr Rudika Gmajnić

25.10.2018.

01.11.2018.

08.11.2018.

15.11.2018.

22.11.2018.

29.11.2018.

06.12.2018.

13.12.2018.

20.12.2018.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

 

Psihijatrijska njega

Prof.dr Nikola Ilanković

06.10.2018.

10.11.2018.

17.11.2018.

24.11.2018.

08.12.2018.

15.12.2018.

22.12.2018.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

11.00-12.00h

11.00-12.00h

11.00-12.00h

11.00-12.00h

11.00-12.00h

11.00-12.00h

11.00-12.00h

 

Oftamologija i pridružena njega

Doc.dr Zoran Petrović

23.10.2018.

06.11.2018.

13.11.2018.

20.11.2018.

27.11.2018.

04.12.2018.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

14.00-15.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-16.00h

14.00-15.00h

14.00-16.00h

 

Stručna praksa I

Akademik

Prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

VI SEMESTAR

Osnovi transfuziologije

Doc. dr Sunita Ćustendil

 

 

 

 

Stručna praksa II

Akademik

Prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

Onkologija i palijativna zdravstvena njega

Doc. dr Sunita Ćustendil

 

 

 

 

Ishrana, nutritivna terapija i dijetetika

Doc.dr Munevera Osmić

 

 

 

 

Izborni predmeti

Organizacija zdravstvenih ustanova *

Akademik

Prof.dr Rudika Gmajnić

05.10.2018.

12.10.2018.

19.10.2018.

26.10.2018.

02.11.2018.

09.11.2018.

16.11.2018.

23.11.2018.

30.11.2018.

07.12.2018.

14.12.2018.

21.12.2018.

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

 

Evropski zdravstveni sistemi *

Prof.dr Adi Rifatbegović

 

 

 

 

Prevencija i rano otkrivanje raka *

Prof.dr Sanda Pribić

 

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

VII i VIII SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

VII SEMESTAR

Osnove hirurškog instrumentiranja

Prof.dr Branimir Marjanović

13.10.2018.

15.10.2018.

20.10.2018.

17.11.2018.

19.11.2018.

24.11.2018.

26.11.2018.

Subota

Ponedeljak

Subota

Subota

Ponedeljak

Subota

Ponedeljak

15.00-17.00h

15.00-17.00h

14.00-16.00h

15.00-17.00h

15.00-17.00h

15.00-17.00h

15.00-17.00h

 

Dermatovenerologija i pridružena njega

Prof.dr Mithat Tabaković

16.10.2018.

30.10.2018.

13.11.2018.

27.11.2018.

11.12.2018.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

15.00-19.00h

15.00-19.00h

15.00-19.00h

15.00-19.00h

15.00-19.00h

 

Njega u kardiologiji i neurologiji

Doc.dr Mirza Moranjkić

19.10.2018.

20.11.2018.

Petak

Utorak

10.30-13.30h

10.30-13.30h

 

Njega starijih osoba

Prof.dr Branimir Marjanović

13.10.2018.

15.10.2018.

20.10.2018.

27.10.2018.

01.12.2018.

Subota

Ponedeljak

Subota

Subota

Subota

17.00-19.00h

17.00-19.00h

16.00-18.00h

10.00-15.00h

10.00-15.00h

 

VIII SEMESTAR

Intenzivna njega

Prof.dr Mithat Tabaković

 

 

 

 

ORL i pridružena njega

Prof.dr Branimir Marjanović

 

 

 

 

Izborni predmeti

Osnovi informatike *

Prof.dr Halid Žigić

 

 

 

 

Osnovi biomedicine *

Doc.dr Senka Samardžić

18.10.2018.

08.11.2018.

22.11.2018.

29.11.2018.

13.12.2018.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00-15.00h

11.00-15.00h

11.00-16.00h

11.00-16.00h

12.00-14.00h

 

Epidemiološke metode u medicini *

Doc.dr Munevera Osmić

 

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti