FAKULTET ZDRAVSTVENIH NAUKA

STUDIJSKI PROGRAM – FARMACIJA

-Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

*NAPOMENE - Sve izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli

 

I i II SEMESTAR

PREDMET

PROFESOR

DATUM

DAN

VRIJEME

UČIONICA

I SEMESTAR

Anatomija

Prof. dr Slobodan Marinković

 

 

 

 

Fizika sa biofizikom

Doc. dr Dario Galić

10.06.2019.

01.07.2019.

09.09.2019.

23.09.2019.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

Opšta hemija

Prof. dr Ranka Kubiček

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Strani jezik I

Engleski jezik I

Doc. dr Valentina Budinčić

28.06.2019.

12.07.2019.

03.09.2019.

16.09.2019.

Petak

Petak

Utorak

Ponedeljak

12.00h

12.00h

11.00h

11.00h

 

Strani jezik I

Njemački jezik I

Mirza Karamehić

Lektor

11.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

II SEMESTAR

Biologija sa humanom gentikom

Prof. dr Jasminka H.Halilović

09.07.2019.

23.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Medicinska biohemija

Doc. dr Jasmina Gradaščević Gubaljević

08.06.2019.

09.07.2019.

02.09.2019.

16.09.2019.

Subota

Utorak

Ponedeljak

Ponedeljak

10.00h

16.30h

16.30h

16.30h

 

Uvod u farmaciju

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Farmaceutska botanika

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

IZBORNI PREDMETI

Statističke metode*

Prof. dr Dragan N. Stančić

15.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2019.

21.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

Sociologija *

Akademik prof.dr Zoran Milošević

25.06.2019.

09.07.2019.

03.09.2019.

17.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

09.00h

09.00h

09.00h

09.00h

 

Medicinska etika*

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

 

III I IV SEMESTAR

 

III SEMESTAR

Fiziologija sa patofiziologijom

Prof.dr Nikola Ilanković

29.06.2019.

20.07.2019.

14.09.2019.

Subota

Subota

Subota

12.00h

12.00h

10.00h

 

Prirodna ljekovita sredstva

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Urgentna medicina

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

20.06.2019.

18.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Epidemiologija i infektivne bolesti

Prof. dr Amer Čustović

18.06.2019.

02.07.2019.

05.09.2019.

21.09.2019.

Utorak

Utorak

Četvrtak

Subota

10.00h

10.00h

14.00h

10.00h

 

Strani jezik II

Engleski jezik II

Doc. dr Valentina Budinčić

28.06.2019.

12.07.2019.

03.09.2019.

16.09.2019.

Petak

Petak

Utorak

Ponedeljak

12.00h

12.00h

11.00h

11.00h

 

Strani jezik II

Njemački jezik II

Mirza Karamehić

Lektor

11.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

IV SEMESTAR

Farmakologija sa toksikologijom

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Osnovi patologije

Doc.dr Suad Keranović

18.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2019.

21.09.2019.

Utorak

Subota

Subota

Subota

17.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Interna medicina

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

13.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Organska hemija

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

IZBORNI PREDMETI

Menadžment *

Prof. dr Hariz Agić

19.06.2019.

03.07.2019.

04.09.2019.

18.09.2019.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

16.00h

16.00h

16.00h

16.00h

 

Ekologija i higijena radne sredine *

Prof. dr Azijada Beganlić

15.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2019.

28.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Zdravstveno pravo *

Akademik prof. dr Nedeljko Stanković

21.06.2019.

05.07.2019.

12.09.2019.

24.09.2019.

Petak

Petak

Četvrtak

Utorak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

 

V i VI SEMESTAR

 

V SEMESTAR

Homeopatija

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

20.06.2019.

18.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Imunologija i imunološki proizvodi

Doc.dr Munevera Osmić

08.06.2019.

20.07.2019.

14.09.2019.

24.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Utorak

14.00h

14.00h

14.00h

15.00h

 

Mikrobiologija sa parazitologijom

Prof. dr Jasminka H.Halilović

09.07.2019.

23.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Stručna praksa I

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

 

 

VI SEMESTAR

Farmakognozija

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Bromatologija

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Analitička hemija

Prof. dr Ranka Kubiček

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Stručna praksa II

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Organizacija zdravstvenih ustanova *

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

20.06.2109.

18.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Evropski zdravstveni sistemi *

Prof. dr Adi Rifatbegović

19.06.2019.

17.07.2019.

11.09.2019.

25.09.2019.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

16.00h

16.00h

15.00h

15.00h

 

Prevencija i rano otkrivanje raka *

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

 

VII i VIII SEMESTAR

 

VII SEMESTAR

Instrumentalne metode

Prof. dr Kadrija Hasanović

20.06.2019.

18.07.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

 

Industrijska proizvodnja lijekova

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Klinička farmacija

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Farmaceutska fizika

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

20.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

VIII SEMESTAR

Farmacija sa biofarmacijom

Prof. dr Sanda Pribić

13.06.2019.

11.07.2019.

05.09.2019.

19.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Toksikologija sa analitikom

Prof. dr Mustafa Burgić

06.06.2019.

04.07.2019.

19.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

10.00h

10.00h

 

Oblikovanje lijekova

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Farmakoterapija u praksi

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

20.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike *

Prof. dr Halid Žigić

13.06.2019.

04.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Osnovi biomedicine *

Doc. dr Senka Samardžić

21.06.2019.

12.07.2019.

06.09.2019.

20.09.2019.

Petak

Petak

Petak

Petak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Osnovi komunikacije u zdravstvu *

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

20.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

 

IX i X SEMESTAR

 

IX SEMESTAR

Metodologija naučnog istraživanja

Prof. dr Dragan N. Stančić

15.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2019.

21.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Farmaceutska tehnologija

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Farmaceutska hemija i biohemija

Prof. dr Kadrija Hasanović

20.06.2019.

18.07.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

11.00h

 

Dizajniranje i sinteza lijekova

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

X SEMESTAR

Marketing lijekova*

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

13.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Organizacija farmaceutske djelatnosti *

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

13.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Registracija i nadzor lijekova i medicinskih proizvoda *

Akademik prof. dr Rudika Gmajnić

13.06.2019.

04.07.2019.

05.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h