Otisak.ba – Evropski univerzitet na 6. mjestu na Svjetskoj rang listi univerziteta WEBOMETRICS u Bosni i Hercegovini – prvi privatni univerzitet u Bosni i Hercegovini

Webometrics otisak

Webometrics otisakNa svjetskoj rang listi univerziteta, koju sastavlja Istraživačka grupa Cybermetrics Lab, koja pripada Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), najvećoj javnoj istraživačkoj instituciji u Španiji, za 2016. godinu Evropski univerzitet je rangiran na 6. mjestu u BiH, a na 5.109. mjestu u svijetu. Na ovaj način Evropski univerzitet je najbolje rangirana privatna visokoškolska institucija u Bosni i Hercegovini, a najbolja visokoškolska ustanova u Brčko distriktu. Pored Evropskog univerziteta, iz Brčko distrikta samo su rangirani još Empirica i Ekonomski fakultet. Visokoškolske ustanove iz Brčko distrikta rangirane su na sljedeći način:

Pri rangiranju u 2016. godini, Evropski univerzitet je zabilježio značajan pozitivan pomak u odnosu na 2015. godinu i postao prvoplasirana privatna visokoškolska ustanova u Bosni i Hercegovini.  O rangiranju Univerziteta u Bosni i Hercegovini saznajte više OVDJE.