Odbačeno rješenje o zabrani rada Evropskog univerziteta

Info brcko presuda

Odbačeno rješenje o zabrani rada Evropskog univerziteta

Info brcko presudaApelacioni sud Brčko distrikta donio je, u septembru, presudu u upravnom sporu povodom tužbe Evropskog univerziteta kojom je poništeno rješenje Odjeljenja za obrazovanje o oduzimanju licence i zabrani rada ovom univerzitetu.

Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta u Brčkom je, tokom današnje konferencije za novinare, rekao da je, ovakvom presudom koja ne podrazumijeva pravo žalbe, bivši šef Odjeljenja za obrazovanje u brčanskoj Vladi, Momčilo Poljić, nezakonito pokušao da oduzme licencu i zabrani rad Evropskom univerzitetu.

Na taj način je, ističe Kulić, izuzev javnog blaćenja, univerzitetu nanesena i šteta u vidu smanjenja upisanih studenata, ali i ispisivanja sa fakulteta.

Naglasio je da je, pored negativnog javnog etiketiranja, nanesena i finansijska šteta Brčko distriktu zbog toga što je, u vidu jednomjesečnog primanja, isplaćen značajan iznos novca za 30 osoba koje su angažovane na provjeri dokumentacije Evropskog univerziteta.

Odštetni zahjev Evropskog univerziteta, po osnovu više tužbi protiv Brčko distrikta, iznosi oko tri miliona maraka.
(foto/tekst: radiobrcko)