NEOPHODNA STRATEGIJA RAZVOJA VISOKOG OBRAZOVANJA U DISTRIKTU

052Učesnici okruglog stola o temi “Perspektive razvoja visokog obrazovanja Brčko distrikta”, kojeg je organizovala brčanska Vlada, zaključili su da što prije treba biti pripremljena strategija razvoja visokog obrazovanja u ovoj lokalnoj zajednici.

Prema riječima rektora Evropskog univerziteta u distriktu Brčko, Mirka Kulića, ohrabruje današnje obećanje novog šefa Odjeljenja za obrazovanje u brčanskoj Vladi, Boška Stojkovića, koji je rekao da će problemi u vezi sa radom ovog privatnog univerziteta, zbog kojih je vođen i sudski spor, uskoro biti prevaziđeni.

“Izmjena Zakona o obrazovanju, koju je on najavio, ipak je na dugom štapu. Smatram da bi prije toga trebalo preduzeti određene operativne mjere u rješavanju problema na privatnim univerzitetima, posebno u vezi sa izdavanjem licenci za njihov rad”, naglasio je Kulić.

Dekan brčanskog Ekonomskog fakulteta Univerziteta Istočno Sarajevo, Srđan Lalić, rekao je da vjeruje da će zaključci iz rasprave za ovim okruglim stolom biti primjenjivi.

redakcija@otisak.ba