Evropski univerzitet upriličio "Dan Otvorenih vrata"

Dan Otvorenih vrata

Evropski univerzitet upriličio "Dan Otvorenih vrata"

Dan Otvorenih vrata

Povodom upisa studenata za novu akademsku godinu Evropski univerzitet iz Brčkog upriličio je “Dan otvorenih vrata” za sve maturante iz BiH zainteresovane za nastavak obrazovanja u ovoj visokoškolskoj ustanovi.

“Dan otvorenih vrata” na Evropskom univerzitetu okupio je preko 500 maturanata iz susjednih općina i gradova. Evropski univerzitet unio je jedan novitet, te će prva godina studija za sve studente biti potpuno besplatna.
“Za sada imamo oko 2.200 studenata. Očekujemo da će se u novoj školskoj godini upisati preko 2.000, čime bi u slijedećoj godini imali između 4.500 i 5.000 studenata koji bi živjeli i radili u Brčkom. Time bi ovaj grad postao mlađi nego je to bio do sada. Dolaskom ovog univerziteta mislim da se u Brčkom promijenilo mnogo toga”, kazao je Nedeljko Stanković, predsjednik UO Evropskog univerziteta.
U punom amfiteatru svim prisutnim učenicima obratio se rektor Evropskog univerziteta. On je podcrtao sve prednosti i pogodnosti ovog univerziteta u odnosu na ostale visokoškolske ustanove.

“Mislim da je naša komparativna prednost u tome što imamo moderne programe, koji su lišeni suvišne teorije. Nastojali smo da ti programi imaju više praktičnog dijela. Zatim, mislim da imamo jako dobre profesore, koji su iskusni i dokazani stručnjaci. Imamo prostor za koji smatram da nema nijedan univerzitet u BiH“, kazao je Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta.

Sudeći po onome što smo mogli čuti od maturanata, Evropski univerzitet je na visokom glasu i izvan Brčko distrikta.

“Čuo sam da je popularan u BiH. Očekujem ugodne profesore koji će imati razumijevanja sa studentima. Planiram studirati zdravstvene nauke na ovom univerzitetu“, kazao je Kenan Aljić, maturant iz Živinica.

“Veoma nam je bitna činjenica da je akreditovan, te da će naši učenici sa stečenim diplomama biti kompetentni i privlačni poslodavcima na tržištu rada“, kazala je Dalila Bajrić, maturantica iz Tuzle.

“Pri odabiru fakulteta bitno je da je on licenciran. Želim završiti ono sa čim bih se mogla što prije zaposliti, kako ne bih odmah bila na birou. Ovaj univerzitet nudi smjer za vaspitača u obdaništima. Mislila sam to upisati“, kazala je Mia Josipović, maturantica iz Šamca.

S obzirom na ogroman broj zainteresovanih za studiranje na ovom univerzitetu, napredak ove visokoškolske ustanove, osnovane 2011. godine, vidljiv je iz godine u godinu.