Evropski univerzitet Brčko od jeseni besplatno upisuje 2.000 novih studenata

otv info

Evropski univerzitet Brčko od jeseni besplatno upisuje 2.000 novih studenata

EU BrčkoEvropski univerzitet Brčko organizirao je danas Dan otvorenih vrata za maturante Brčkog i okolnih mjesta. Organiziran je dolazak autobusima oko 800 maturanata iz Tuzle, Srebrenika, Gradačka, kao i određenog broja maturanata iz Gračanice, Kalesije, Živinica, Doboja, Modriče, Bosanskog Šamca, Lopara, Bijeljine i drugih mjesta Bosne i Hercegovine.

U okviru Svečanog prijema u Velikom amfiteatru dr. Nedeljko Stanković, pred. UO Univerziteta je kazao da ja Univerzitet odlučio da ove godine upiše besplatno studente prve godine studija.

“Do sada imamo oko 2.200 studenata, a očekujemo da ćemo ove godine upisati preko 2.000 studenata, tako da očekujemo da u idućoj godini imamo između četiri i pet hiljada novih mladih studenata koji bi živjeli i studirali u Brčkom”, kazao je Stanković.

Rektor Evropskog univerziteta Brčko dr. Mirko Kulić je naglasio da su komparativne prednost Evropskog univerziteta u Brčkom moderni programi, dobri profesori koji su i iskusni stručnjaci i najkvalitetnije opremljen univerzitetski prostor u Bosni i Hercegovini.
(radiobrcko)