Evropski univerzitet Brčko od jeseni besplatno upisuje 2.000 novih studenata – Radio Brčko

Dan Otvorenih vrata

Dan Otvorenih vrata

Evropski univerzitet Brčko organizirao je danas Dan otvorenih vrata za maturante Brčkog i okolnih mjesta. Organiziran je dolazak autobusima oko 800 maturanata iz Tuzle, Srebrenika, Gradačka, kao i određenog broja maturanata iz Gračanice, Kalesije, Živinica, Doboja, Modriče, Bosanskog Šamca, Lopara, Bijeljine i drugih mjesta Bosne i Hercegovine.

U okviru Svečanog prijema u Velikom amfiteatru dr. Nedeljko Stanković, pred. UO Univerziteta je kazao da ja Univerzitet odlučio da ove godine upiše besplatno studente prve godine studija. Do sada imamo oko 2.200 studenata, a očekujemo da ćemo ove godine upisati preko 2.000 studenata, tako da očekujemo da u idućoj godini imamo između četiri i pet hiljada novih mladih studenata koji bi živjeli i studirali u Brčkom, kazao je Stanković.

Rektor Evropskog univerziteta Brčko dr. Mirko Kulić je naglasio da su komparativne prednost Evropskog univerziteta u Brčkom moderni programi, dobri profesori koji su i iskusni stručnjaci i najkvalitetnije opremljen univerzitetski prostor u Bosni i Hercegovini.