BESPLATNO ŠKOLOVANJE ZA SVE BH. GRAĐANE NA EVROPSKOM UNIVERZITETU: INDEKSI PODJELJENI ZA 634 BRUCOŠA

Otisak pocetak1516

Otisak pocetak1516Danas je na Evropskom univerzitetu u Brčko distriktu upriličena svečanost na kojoj su brucošima podjeljeni indeksi.  -U okviru našeg univerziteta je šest fakulteta. Brucošima, koje ove godine ima 634, podijeljeni su indeksi. Ove godine je za sve građane Bosne i Hercegovine besplatan upis i prva godina studija. Upis traje do kraja oktobra, tako da pretpostavljam da će preko 800 novoupisanih studenata biti na našem univerzitetu u ovoj akademskoj godini- kazao je predsjednik Vijeća Evropskog univerzitetaprof.dr. Nedeljko Stanković.

Dodajući da je ove godine smanjen broj upisanih studenata iz Hrvatske.

-Poznati su problemi koje smo imali sa bivšim šefom Vladinog odjela za obrazovanje (koji je u više navrata nastupao u javnosti i tvrdio da univerzitet ne posjeduje licencu op.a.), očekujemo da će nakon presude koju smo dobili i iz Hrvatske studenti doći i studirati na Evropskom univerzitetu- objasnio je prof.dr. Nedeljko Stanković.

Na svečanosti je bio veliki broj prisutnih među kojima i Gradonačelnik u Brčkom dr. Anto Domić, šef policije Goran Pisić, šefovi Vladinih odjela Ismet Dedeić i Siniša Milić, direktor javne zdravstvene ustanove u Brčkom dr. Nihad Šibnjić….. /E.R./