SVJETSKA RANG LISTA: EVROPSKI UNIVERZITET IZ BRČKOG NA 22 MJESTU U BOSNI I HERCEGOVINI

Otisak ranglista

Otisak ranglistaNa svjetskoj rang listi univerziteta, koju sastavlja Istraživačka grupa Cybermetrics Lab, koja pripada Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), najvećoj javnoj istraživačkoj instituciji u Španiji, za 2015. godinu Evropski univerzitet je rangiran na 22. mjestu u BiH, a na 14.455. mjestu u svijetu. Na ovaj način Evropski univerzitet je najbolje rangirana visokoškolska institucija u Brčko distriktu. Pored Evropskog univerziteta, iz Brčko Distrikta samo su rangirani još Empirica i Ekonomski fakultet. Visokoškolske ustanove iz Brčko distrikta rangirane su na sljedeći način:

U Bosni i Hercegovini

U svijetu

U Brčkom

Naziv visokoškolske ustanove

22 14.455 1 Evropski univerzitet Brčko distrikt
56 20.567 2 Empirica
63 22.417 3 Ekonomski fakultet u Brčkom

Pri rangiranju u 2015. godini, Evropski univerzitet je zabilježio značajan pozitivan pomak u odnosu na 2014. godinu. Lista se može pronaći klikom OVDJE.