Šest godina Evropskog univerziteta u Brčkom – EBrčko

U Brčkom je danas na svečan način obilježeno šest godina rada Evropskog univerziteta.

Ponosni smo na rezultate koji su nas svrstali u red respektabilnih visokoškolskih ustanova u BiH i regionu, rekao je rektor, akademik prof. dr Zoran Milošević.

„Besplatan studij na prvoj godini za državljane BiH, biblioteka s 9000 naslova, izdavačka djelatnost, naučni skupovi i naučni časopis, 45 štampanih udžbenika, oko 200 doktora nauka u nastavi na šest fakulteta, među njima i naša nedavno promovisana četiri akademika – dva na Evropskoj akademniji u Strazburu i po jedan u Zagrebu ui Moskvi, samo je dio visoko dostignutih standarda na našem Univerzitetu“, naglasio je rektor Milošević.
Šestogodišnjica je bila prilika da se na svečan način uruče diplome za 65 svršenih studenata, promoviše šest doktora nauka i 25 magistara.

Među velikim brojem zvanica svečanosti u afmifiteatru Evropskog univerziteta u Brčkom prisustvovale su i delegacije organa vlasti Brčko distrikta i Tuzlanskog kantona.

Izvor: Ebrcko