Obavještenje za studente studijskog programa Radiologija koji stručnu praksu obavljaju na UKC-u Tuzla

Studenti studijskog programa Radiologija, koji stručnu praksu namjeravaju obavljati na UKC-u Tuzla, dužni su da obave prethodni zdravstveni pregled u skladu sa Pravilnikom o zdravstvenom nadzoru lica profesionalno izloženih jonizirajućem zračenju.Radi obavljanja navedenog pregleda u Domu zdravlja „Dr. Mustafa Šehović“ Tuzla, potrebno je uraditi sljedeće:

1) prijaviti se u studentskoj službi ili slanjem e-maila na adresu albina_abidovic@hotmail.com ;
2) pribaviti kod porodičnog ljekara podatke o historiji bolesti, oboljenja, povreda i invalidnosti iz zdravstvenog kartona, i to na obrascu koji se može pronaći na ovom linku ili u studentskoj službi, i
3) uplatiti 117,00 KM na račun Univerziteta 555 003 005 11 429 27 na ime troškova obavljanja pregleda.

Prijave i uplate se mogu vršiti do 8.07.2016. godine.
Univerzitet će, na temelju spiska prijavljenih studenata, sačiniti uputnice za prethodni zdrastveni pregled i poslati ih, zajedno sa ostalom odgovarajućom dokumentacijom, u Dom zdravlja Tuzla. Studenti će biti blagovremeno obaviješteni putem web-stranice ili e-maila o svim relevantnim podacima.

Pismo Doma zdravlja Tuzla može se preuzeti na ovom linku.