Evropski univerzitet Brčko zaključio ugovor o saranji sa UKC Tuzla

UKC Tuzla

Evropski univerzitet Brčko zaključio ugovor o saranji sa UKC Tuzla

UKC Tuzla Evropski univerzitet i Javna zdravstvena ustanova Univerzitetski klinički centar Tuzla zaključili su dana 2.04.2015. godine Ugovor o akademskoj, naučnoj  i poslovno-tehničkoj saradnji. Ugovor je zaključen s ciljem međusobne saradnje dvije ustanove u budućem procesu obrazovanja, naučno-istraživačkog rada i drugih poslova.

Ove dvije ustanove će nastojati da razvijaju međusobne veze prema principima zajedničke koristi, opšteg društvenog interesa, te zajedničke komplementarne djelatnosti visokog obrazovanja. Ciljevi saradnje su, između ostalih, razvoj i podsticanje zajedničkih istraživanja, seminara, međunarodnih konferencija, kao i podsticanje i drugih akademskih aktivnosti.

Univerzitetski klinički centar Tuzla će omogućiti obavljanje stručne prakse za studente Fakulteta zdravstvenih nauka Univerziteta na studijskim programima:
1)      Sestrinstvo;
2)      Fizioterapija i radna terapija;