Budući studenti iz cijele BiH očarani Evropskim univerzitetom Brčko – BDC TV

Budući studenti iz cijele BiH očarani Evropskim univerzitetom Brčko

Svoja vrata danas je Evropski univerzitet širom otvorio budućim studentima koji su u velikom broju posjetili ovu instituciju u nadi i želji da se upoznaju sa radom te da u njoj nastave svoje školovanje.

Dan otvorenih vrata za sve buduće studente organizovao je brčanski Evropski Univerzitet. Svečani prijem je upriličen za oko 600 maturanata a željeli su potencijalne studente upoznati sa prednostima u odnosu na druge.

eu un iverziteet 7648

“Cilj nam je da oni vide naš prostor, da se upoznaju sa našim profesorima, sa našim programima. Preporučit ćemo im da studiraju kod nas a svi iz BiH imaju mogućnost i ove godine da besplatno studiraju prvu godinu na našem Univerzitetu. Mislim da mi imamo prednosti, u posljednjih pet godina smo izrasli u jednu ozbiljnu instituciju, imamo određene prednosti u odnosu na druge”, kazao je Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta Brčko distrikta BiH.

Veliki broj studenata se odazvao danu otvorenih vrata te je njih oko 600 došlo iz Gračanice, Kalesije, Živinica, Doboja, Modriče, Bosanskog Šamca, Lopara, Bijeljine i drugih mjesta iz BiH.

“Brčko prije svega nudi izrazito veliki broj prilika srednjoškolcima i studentima. Željeli smo vidjeti kako to funkcioniše u Brčkom kako bi sutra isti možda i upisali”, kazao je Zlatko Bečetović, Srednja medicinska škola Tuzla.

eu un iverziteet 7671

Brčanski Evropski Univerzitet imam velike kapacitete i mogućnosti. U novoopremljenom objektu koji je, po tvrdnjama onih koji ga vode, uređen po najvišim standardima, u novu školsku akademsku godinu može da se upiše preko 1.000 studenata a valja svakako napomenuti da će svi studenti iz BiH koji žele upisati baš ovaj Univerzitet biti privilegovani na način da im je omogućena besplatna prva godina školovanja.