Besplatno školovanje na prvoj godini studija

Student126127

Besplatno školovanje na prvoj godini studija

Besplatno školovanje na prvoj godini studija

U Brčkom je 30.maja 2014.godine otvoren novi prostor Evropskog univerziteta potpuno opremljen za izvođenje nastave po svim standardima za obavljanje ove djelatnosti na šest fakulteta, master i doktorskim studijama. Nakon razgledanja učionica i drugih prostora gradonačelnik Brčkog, Anto Domić, je izrazio zadovoljstvo što su ispunjeni svi uslovi i standardi za visoko obrazovanje. Preseljenjem na novu lokaciju Evropski univerzitet obezbjedio je adekvatne uslove za rad. Uz kvalitetan stručni kadar i dobru opremljenost prostora za izvođenje nastave ovde će se obrazovati stručnjaci različitih profila koji će doprinositi razvoju ove lokalne zajednici.

Student126127

Napredak za cijelu državu

Gradonačelnik Brčko distrikta Anto Domić, presjednik skupštine Đorđa Kojić, zastupnici u skupštini Brčko distrikta Slobodanka Ćurčić i Sead Softić su sa svojim domaćinima obišli novu zgradu Evropskog univerziteta i nisu krili zadovoljstvo onim što su vijdeli. „Svaki univezitet mora ispuniti kriterije i standarde kako bi mogao raditi po važećim normama. Jedan od kriterija i uslova je prostor. Danas možemo sa zadovoljstvom svjedočiti da je ovaj Univerzitet osigurao adekvatan prostor za rad i nadam se da će u budućnosti još više unapređivati u tehničkom i naučnom smislu kako bi studenti koji pohađaju ovaj univerzitet dobili maksimalno znanje i kako bi sutra kao svršeni stručnjaci mogli razvijati ne samo ovu društvenu zajednicu nego i cijelu državu“, istakao je gradonačelnik Domić.

Besplatno liječenje i fizikalna terapija za socijalno ugroženo stanovništvo

Nedeljko Stanković, predsjednik upravnog odbora i ujedno i osnivač ove visokoškolske ustanove, je rekao da je njihov cilj da stvore što bolje uslove za rad na Evropskom univerzitetu.

„Mislim da ova zgrada, odnosno učionice i kabineti, pokazuju da se trudimo da osiguramo dobre uslove za rad, i u budućnosti ćemo nastaviti sa stvaranjem još boljih uslova za naše studente. Svi studenti imaju besplatno školovanje u prvoj godinistudija te Zdravstveni fakultet dva puta sedmično organizuje besplatno liječenje za socijalno ugroženo stanovništvo kao i fizikalnu terapiju, rekao je Stanković.

Rektor Evropskog univerziteta, prof.dr Zoran Milošević je podsjetio da ova ustanova u Distriktu djeluje ter tri godine ali se veoma brzo razvija u organizacionom i materijalnom pogledu.

„U novoj zgradi raspolagaćemo sa više od 5.000 kvadratnih metara prostora. Tu su dva amfiteatra, jedan sa 800 mjesta za sjedenje, a drugi za 300. Istovremeno nastava može da se odvija u 30 učionica. Posjedujemo savremene laboratorije za hemiju i forenziku, te više dobro opremljenih kabineta“, kazao je Milošević. U svom obraćanju između ostalog pozdravio je i prvog upisanog studenta na Evropskom univerzitetu, Aliju Osmanbašića koji je član Senata ovog univerziteta a trenutno se nalazi na poziciji zamjenika direktora Javnog preduzeća „Luka“ u Brčkom.