Protestni skup i inicijativa za smjenu šefa Odjeljenja za obrazovanje

Pozivamo sve studente Evropskog univerziteta, roditelje studenata i sve zainteresovane građane da se pridruže mirnom protestnom skupu povodom inicijative za smjenu šefa Odjeljenja za obrazovanje gospodina Momčila Poljića. Mirna protestna šetnja će se održati u petak, 18.10.2013. godine, sa početkom u 11.30 sati ispred zgrade Univerziteta.

Studenti i profesori Evropskog univerziteta su 11.10.2013. godine predali inicijativu za smjenu šefa Odjeljenja za obrazovanje sa preko 1.600 prikupljenih potpisa (Inicijativa za smjenu). Inicijativa je predata svim zastupnicima Skupštine Brčko distrikta, članovima Vlade, predsjednicima svih partija, zatim šefu Policije Brčko distrikta, kao i Tužilaštvu Brčko distrikta.

Ovim Vas pozivamo da nam se pridružite u borbi za autonomiju i jednakost svih visokoškolskih institucija pred zakonom, bez obzira na oblik svojine, za akademske slobode i uvažavanje evropskih, humanističkih i demokratskih vrijednosti.