Profesor Nedeljko Stanković posjetio centar za obuku policije Srbije

Nedeljko

Profesor Nedeljko Stanković posjetio centar za obuku policije Srbije

NedeljkoPredsjednik Upravnog odbora Evropskog univerziteta doc. dr Nedeljko Stanković u pratnji Mr Milorada Petkovića, predsjednika Internacionalne policijske asocijacije Regije u Novom Sadu posjetio je 16.03.2015. godine Centar za osnovnu policijsku obuku-Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Kamenici.

Predsjednik Stanković je imao priliku da vidi školsku zgradu, objekte u kojima se realizuje obuka, biblioteku i smještajne kapacitete Centra.

Načelnica Centra za osnovnu policijsku obuku gospođa Biljana Puškar upoznala je profesora Stankovića sa konceptom i dinamikom osnovne policijske obuke, načinu selekcije kandidata i vrednovanja znanja, vještina i stavova stečenih tokom obuke, saradnji sa Evropskim institucijama i obrazovnim institucijama u zemlji i inostranstvu.

Doc. dr Nedeljko Stanković je upoznao gospođu Biljanu Puškar sa Fakultetima koji posluju u okviru Evropskog Univerziteta kao i studijskim programima koji se realizuju na Evropskom univerzitetu u Brčkom. Stanković je istakao da se na Evropskom univerzitetu obrazuju i nadograđuju svoja znanja radnici Ministarstva unutrašnjih poslova iz država regiona.