Pravilo o polaganju ispita iz biofizike i fizike

Kako bi položio ispit svaki student mora dobiti tri (3) ocjene: iz seminara, iz računskih zadataka i iz teorije. Svaka od te tri ocjene mora biti pozitivna inače student nije zadovoljio uvjete za polaganje ispita. Ponuđena ocjena je prosjek te tri ocjene. Student koji nije zadovoljan ponuđenom ocjenom može odgovarati usmeno i na taj načim popraviti konačnu ocjenu.

Pravilo o izboru teme seminara

Student sam bira temu seminara iz područja koje studira. Tema ne smije biti općeg oblika (npr. primjena fizike u stomatologiji) nego mora biti usko specijalizirana uz primjenu pojedinog fizikalnog zakona, pojave (npr. primjena ultrazvuka u kardiologiji) ili uz rad pojedinog stroja (npr. kobaltna bomba). Seminar piše grupa od dva (2) do najviše četiri (4) studenta poželjno istog usmjerenja. Seminar  mora imati šest (6) do osam (8) stranica čistog teksta bez slika. U tekstu seminara mora biti formula i/ili normi koje podupiru temu seminara. Veličina fonta za tekst u seminaru je 12 ili 14 a tip fonta je obvezatno TimesNewRoman ili Calibri ili Arial. Fizikalne veličine moraju biti pravilno napisane sa fizikalnim jednicama. U tekst seminara se ne ubrajaju: naslov, sadržaj, predgovor, pogovor,zagovor, zahvala, životopis i slična poglavlja koja imaju jedno svrhu “pumpanja” volumena rada. Zaključak i sažetak (150-250 riječi) su poželjni jer kvalitetno napisani mogu dići ocjenu ali se ne ubrajaju u tekst. Slike smiju zauzimati do trećine (1/3) seminara. Seminar obvezno mora sadržavati popis literature. Seminar je poželjno pisati u Vankuverskom stilu. Na početnoj stranici osim teme seminara obvezno je navesti one studente koji su sudjelovali u izradi seminara sa njihovim usmjerenjima.

Preporuka za polaganje ispita

Teorija i zadaci se polažu pismeno. Kada se jednom položi jedan dio (teorija ili zadaci) ne mora ga se više polagati i slijedeći put se piše samo onaj dio koji nije položen.

Za polaganje teorije na službenim stranicama je dostupan udžbenik u PDF-u.

Za polaganje zadataka je dovoljna bilo koja zbirka zadataka iz srednje škole a poželjno za gimnaziju.