Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla učestvovali na Trećem međunarodnom sajmu visokog obrazovanja

Visokoškolske ustanove Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla dana 4.11.2016. godine učestvovale su na Trećem međunarodnom sajmu visokog obrazovanja u Sarajevu. Sajam je održan u Olimpijskoj dvorani „Ramiz Salčin“ Sarajevo u organizaciji Centra za kulturu i edukaciju Logos. Pored visokoškolskih ustanova iz Bosne i Hercegovine, učesnici sajma bile su i visokoškolske ustanove iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Mađarske i drugih zemalja.

U okviru sajma, održan je i okrugli sto na temu „Visoko obrazovanje i realni sektor“. Razgovarano je o sprovođenju reforme visokog obrazovanja u Bosni i Hercegovini, a predstavnici ustanova iznijeli su svoja dosadašnja iskustva u tom pogledu. Cilj organizatora sajma bio je okupiti predstavnike visokoškolskih ustanova, srednjoškolce – buduće studente, kao i agencije za zapošljavanje, te na taj način ostvariti njihovu komunikaciju.

Evropski univerzitet su na sajmu predstavljali doc. dr. Izet Banda, dekan Ekonomskog fakulteta, i Eldar Termiz, student Fakulteta političkih nauka.

4 5 6 7 8 10 11 13 14 1 2 3