RAZGOVOR O KNJIZI „ISTORIJA OSIGURANJA AUSTRIJE“ AKADEMIKA PROF. DR. DR. HABIL. WOLFGANGA ROHRBACHA

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu dana 14. juna 2018. godine organizuje Opšti seminar – razgovor o knjizi Istorija osiguranja Austrije, autora akademika prof. dr. dr. habil. Wolfganga Rohrbacha. Jedan je od govornika biće akademik prof. dr. Nedeljko Stanković, predsjednik Savjeta Evropskog univerziteta Brčko distrikt.

Akademik prof. dr. dr. habil. Wolfgang Rohrbach je univerzitetski professor austrijsko-srpskog porijekla, koji je rođen 11.06.1947. godine u Beču, Republika Austrija. Doktor je slavistike, predavač ekonomike zdravstva na medicinskim fakultetima u Beču, Salzburgu, Srbiji i Bosni i Hercegovini, takođe stručnjak za zdravstveno osiguranje, generalni opunomoćenik i rukovodilac za menadžment životnog osiguranja u koncernu za osiguranje Uniqa, publicist, istoričar i potpredsjednik Austrijsko – srpskog društva, član Inicijative za zaštitu evropskog kulturnog naslijeđa, autor obimnog naučnog djela “Na tragu Srba u Austriji”. Nosilac je brojnih priznanja. Za Istoriju osiguranja u Austriji dobio je 2008. godine počasni orden za nauku i umjetnost Republike Austrije. Nosilac je počasnog zlatnog ordena za posebne zasluge Republike Austrije, počasnog zlatnog ordena za posebne zasluge pokrajine Salzburg, zlatnog ordena za posebne zasluge pokrajine Beč, počasnog zlatnog ordena pokrajine Donja Austrija, počasnog zlatnog ordena pokrajine Štajerska, kao i srebrnog ordena za posebne zasluge pokrajine Gornja Austrija. Član je Evropske akademije nauka iz Salzburga, počasni član Evropske akademije nauka iz Beograda, kao i član Srpske kraljevske akademije naučnika i umetnika Srbije.