Agencija-forenzicka-istrazivanja

Predstavnici Evropskog univerziteta Kallos Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko Distrikt posjetili su Agenciju za forenzička/(forenzična ispitivanja i vještačenja (AFIV). Službene prostorije Agencije nalaze se u Istočnom Sarajevu, u objektu u kome je smještena i Državna agencija za istrage i zaštitu /SIPA).

Agencija je upravna organizacija u okviru Ministarstva bezbjednosti BiH, sa operativnom samostalnošću nadležna za: balistička i mehanoskopska vještačenja, hemijska i toksikološka ispitivanja,daktiloskopska i grafološka/grafoskopska vještačenja, biološka i biohemijska ispitivanja, analize DNK i dr….pri tome se poštuju dostignuti standardi na žaštiti ljudskih prava i sloboda, te doprinosi vladavini prava i zakona u Bosni i Hercegovini.
Uz zaista jako ugodan prijem kod zamjenika direktora Agencije g. Seada Hadžića, izvršen je obilazak svih laboratorija i upoznati smo sa organizacijom i načinom rada ove ustanove. Konstatirano je obostrano zadovoljstvo posjetom koja može poboljšati saradnju na polju edukacije, tehničko-tehnološkom i dr.