Posjetili smo maturante Mješovite srednje škole“Hasan Kikić“ u Gradačcu i maturante Gimnazije „Mustafa Novalić“ u Gradačcu

Pred vratima je nova školska godina, maturanti donose odluke o tome gdje će se dalje obrazovati i šta studirati. Kako bi im olakšali izbor i dostavili što više informacija o upisu na Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko, predstavnici Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla su dana 16.03.2018. godine posjetili maturante Mješovite srednje škole“Hasan Kikić“ u Gradačcu i maturante Gimnazije „Mustafa Novalić“ u Gradačcu.

Prezentovani su studijski programi koje maturanti mogu upisati u akademskoj 2018/19. godini na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla ili Evropskom univerzitetu Brčko distrikt BiH. Profesori su se posebno osvrnuli na novosti u ovoj akademskoj godini. Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla osnovan je Medicinski fakultet, sa dva studijska programa – Medicina na prvom i drugom integrisanom ciklusu studija, kao i Biomedicina i zdravstvo na trećem ciklusu studija. Za djecu šehida i poginulih boraca prva godina prvog ciklusa studija je besplatna.

Evropski univerzitet u Mješovitoj srednjoj školi“Hasan Kikić“ u Gradačcu i Gimnaziji „Mustafa Novalić“ u Gradačcu predstavljali su dekan Pedagoškog fakulteta prof. dr. Esed Karić i doc. dr.Jovan Stojanović.