OTISAK – EVROPSKI UNIVERZITET U BRČKOM PROSLAVIO PETI ROĐENDAN, POČASNI DOKTORAT ANTI DOMIĆU

Otisak pet godina Eu 1

Otisak pet godina EuSvečanom dodjelom diploma, prijemom, druženjem, slavljem brčanski Evropski univerzitet ostavio je iza sebe još jednu uspješnu godinu postojanja i rada. Pred brojnim zvanicama iz svih sfera života Brčko distrikta, svečano su podijeljenje diplome sada već bivšim studentima Evropskog univerziteta. Nakon uručivanja, diplomci i gosti svečano su obilježili petu godinu rada i postojanja Univerziteta.

“Danas navršava pet godina našeg uspješnog rada. Istina da je bio težak period gdje smo imali dosta opstrukcija ali mi smo se izborili. Imamo podršku vlasti i cijele BiH. Zadovoljni smo. Danas uručujemo 95 diploma i šest diploma doktora nauka”, kazao je Nedeljko Stanković, predsjednik Upravnog odbora Evropskog univeriteza u Brčko distriktu BiH, javlja BDC tv.

Sa osmijehom na licu i diplomom u ruci oko 100 studenata je završilo školovanje.

Proslava petog rođendana posebna je i po počasnom doktoratu a koji je, po odluci odbora Univerziteta, otišao u ruke gradonačelnika Brčko distrikta BiH.

“Vrlo sam iznenađen tom odlukom. Cijenim da je to jedan znak pažnje za ono što činimo na prostoru Brčko distrikta i da je ova visokoškolska ustanova prepoznala naš rad. Moj budući odnos i spram zvanja i Univerziteta će ovisiti isključivo o onom što oni rade i sve dok budu dobro radili ja ću ih podržavati”, kazao je Anto Domić, gradonačelnik Brčko distrikta BiH.

Evropski univerzitet planira i u tekućoj godini ostvariti veliki uspjeh, broji preko 3.000 studenata a u posljednjoj školskoj godini upisano je oko 850 studenata a broj govori da su i te kako uspješni i da iz godine u godinu ispraćaju nove generacije uspješnih i mladih diplomaca.