Na prvu godinu Univerziteta “Kallos” upisano 612 studenata

Za studente koji su upisali prvu godinu studija I, II i III ciklusa na Evropskom univerzitetu „Kallos“ u Tuzli upriličen je svečani prijem i dodjela indeksa. Svečanosti su, osim studenata, prisustvovali i predstavnici Vlade Tuzlanskog  kantona, Univerziteta u Tuzli i ostalih institucija sa kojima „Kallos“ ostvaruje saradnju.

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ u Tuzli na prvu godinu I, II i III ciklusa upisano je 612 studenta. Na Univerzitetu se, u okviru šest fakulteta, na sva tri nivoa studija izučavaju pravne, ekonomske, političke, pedagoške, tehničke i zdravstvene nauke. Iako su jedan od mlađih Univerziteta u Tuzli, studenti su prepoznali kvalitet i dobre uslove za studiranje koje „Kallos“ nudi.
Najviše studenata upisano je na Fakultet zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli. Ovaj fakultet se sastoji od osam studijskih odsjeka. Ostavaruju saradnju sa Univerzitetsko kliničkim centrom Tuzla, Domom zdravlja Tuzla, kao i sa privatnim zdravstvenim ustanovama.
Na svečanosti je istaknuto da nastavu na svim fakultetima Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla izvode vrsni predavači, koji su se dokazali i u teoriji i u praksi. Studijski programi su usaglašeni sa savremenim naučnim tendencijama i prilagođeni su zahtjevima vremena. Kreirani su po principima Bolonjske deklaracije, čime omogućavaju evropski sistem prenošenja bodova.

izvor:http://www.rtvtk.ba/vijest-cat/item/9655-na-prvu-godinu-univerziteta-kallos-upisano-612-studenata