NA EVROPSKOM UNIVERZITETU U BRČKOM SVEČANO DODIJELJENE DIPLOME

Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt dana 12.01.2018. godine svečano je obilježena sedma godišnjica rada Univerziteta. Ovom događaju prisustvovali su svršeni studenti i njihovi roditelji, profesori Univerziteta, kao i brojni gosti iz javnog života Brčko distrikta, susjednih opština i Tuzlanskog kantona. Prisutne je, poslije rektora Univerziteta, pozdravio i šef Odjeljenja za obrazovanje Vlade Brčko distrikta, gospodin Senad Osmanović, koji je poželio svršenim studentima mnogo uspjeha u daljem radu. I dogradonačelnik Brčko distrikta, dr. Anto Domić, uputio je čestitke Univerzitetu, kao i svim diplomcima koji su danas dobili svoje diplome. Pored svršenih studenata na I i II ciklusu studija, promovisano je i pet novih doktora nauka. Dr. dr. habil. Wolfgangu Rohrbachu, univerzitetskom profesoru Univezriteta u Beču iz Austrije i članu Evropske akademije nauka u Salzburgu, Evropski univerzitet dodijelio je počasni doktorat nauka (honoris causa) za postignute izuzetne rezultate iz oblasti ekonomskih nauka. Pored toga, svečano su uručene i zlatne plakete najuspješnijim studentima svih fakulteta u akademskoj 2016/17. godini, pojedincima i ustanovama koji su doprinijeli razvoju nauke, kao i zahvalnice institucijama i ustanovama s kojima Univerzitet uspješno sarađuje. Poslije centralne ceremonije gosti su imali priliku da se druže uz muziku i koktel.