Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla: U toku upis na šest fakulteta i tri ciklusa studija

Visokoškolska ustanova Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla vrši upis studenata u akademsku 2016/17. godinu.

Visokoškolska ustanova Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla osnovana je 2015. godine. Dozvolu za rad (licencu) Evropskom univerzitetu izdalo je Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona. Univerzitet u svom sastavu ima šest fakulteta, unutar kojih postoje različiti studijski programi na kojima se izvodi nastava na sva tri ciklusa studija.

Univerzitet raspolaže sa moderno opremljenim kabinetima, jednim velikim, kao i jednim manjim amfiteatrom. Pored toga, Univerzitet raspolaže i sa bibliotekom sa čitaonicom i kabinetom za profesore – zbornica. Univerzitet ima odgovarajući prostor za studentsku službu, rektorat, dekanat, sekretarijat, arhivu, kabinet za tehničku podršku, čajnu kuhinju, salu za sastanke, studentski parlament i klub.

Nastavu na Univerzitetu izvode profesori iz svih zemalja bivše Jugoslavije. Na Univerzitetu je angažovano preko sto nastavnika i saradnika.

Na Univerzitetu raspisan je konkurs za upis studenata u akademsku 2016/17. godinu na sljedeće studijske programe na sva tri ciklusa studija, i to:

1. Ekonomski fakultet

– Opći smjer;

– Menadžment i preduzetništvo;

– Turizam i ekologija, i

– Računovodstvo i revizija.

2. Pravni fakultet

– Opće pravo;

– Bezbjednost, i

– Forenzika.

3. Fakultet političkih nauka:

– Politologija;

– Međunarodni odnosi i diplomatija, i

– Žurnalistika i komunikologija.

4. Pedagoški fakultet:

– Informatika i tehnika;

– Vaspitač predškolskih ustanova;

– Razredna nastava – opći smjer;

– Razredna nastava sa engleskim jezikom;

– Razredna nastava sa defektologijom, i

– Matematika i fizika.

5. Fakultet zdravstvenih nauka:

– Sestrinstvo;

– Fizioterapija i radna terapija;

– Sanitarni inženjering;

– Farmacija (integrisani studij I i II ciklusa u trajanju od 5 godina, 300 ECTS);

– Stomatologija (integrisani studij I i II ciklusa u trajanju od 6 godina, 360 ECTS);

– Radiologija;

– Menadžment u sportu, i

– Sportski trener.

6. Tehnički fakultet

– Arhitektura;

– Građevinarstvo;

– Geodezija;

– Hidrotehnika;

– Poljoprivreda;

– Inženjerska informatika;

– Menadžment u saobraćaju;

– Drumski saobraćaj, i

– Bezbjednost u saobraćaju.

Konkurs za upis otvoren je do 3.10.2016. godine.

Uz prijavu na konkurs za upis potrebno je dostaviti dokumenta u originalu ili ovjerenoj kopiji (osim pod 4):

1) uvjerenje o državljanstvu;

2) rodni list;

3) svjedočanstva i diplomu o završenoj srednjoj školi, i

4) dvije fotografije za indeks.

Završetkom prvog ciklusa stiče se zvanje bachelora iz određene oblasti sa 180 / 240 ECTS bodova.

Završetkom drugog ciklusa stiče se zvanje magistra iz određene oblasti, osim završetkom studijskog programa Stomatologija, gdje se stiče zvanje doktora dentalne medicine.

Završetkom trećeg ciklusa stiče se zvanje doktora nauka iz određene oblasti.

Stručnu praksu studenti Fakulteta zdravstvenih nauka obavljaju, između ostalog, i na Univerzitetsko-kliničkom bolničkom centru u Tuzli, koji predstavlja nastavnu bazu Univerziteta.

Univerzitet organizuje međunarodne naučne skupove na kojima svoje radove izlaže veliki broj vrhunskih stručnjaka iz Bosne i Hercegovine i inostranstva.

Na Univerzitetu se održavaju stručna predavanja u sklopu programa Otvorena vrata prakse i nauke.

Univerzitetski časopis Naučna revija izdaje se dva puta godišnje iz oblasti medicinskih i tehničkih nauka.

Ugovori o poslovno-tehničkoj saradnji sa univerzitetima i drugim institucijama iz zemlje i okruženja

Univerzitet ima zaključene ugovore o akademskoj i poslovno-tehničkoj saradnji sa raznim subjektima iz Bosne i Hercegovine i okruženja:

1) University of Applied Sciences/Fachhochschule des bfi Wien;

2) Webster University Vienna;

3) Zdravstveno-estetski centar “Dermato-Dentomedik” dr Regoje, Brčko;

4) Javna zdravstvena ustanova Univerzitetsko-klinički centar Tuzla;

5) Poliklinike Azabagić Tuzla;

6) Visokoškolska ustanova Evropski univerzitet Brčko distrikt;

7) Javno zdravstveno-nastavna ustanova Dom zdravlja „Dr. Mustafa Šehović“ Tuzla

8) Apoteke IBN SINA u Tuzli;

9) Poliklinika „Mediscan“ u Tuzli;

10) Zubna i protetska ordinacija „Joldić“, i

11) Karate Federacija World Global Martial Arts Association Hachi – O – Kai Budo Karate Do Federation.

KONTAKT:

Evropski univerzitet nalazi se u Tuzli, na adresi ul. Maršala Tita 2A i 2B.

web-site: www.evropskiuniverzitetkallos-tuzla.com

e-mail: ss@evropskiuniverzitetkallos-tuzla.com