E-Brcko – Pet godina evropskog univerziteta

Ebrcko pet godina Eu 1

E-Brcko – Pet godina evropskog univerziteta

Ebrcko pet godina EuU Brčkom je danas na svečan način obilježeno pet godina rada Evropskog univerziteta.

Bila je to prilika za promociju diplomaca i doktora nauka koji su stekli zvanja u ovoj visokoškolskoj ustanovi, a gradonačelniku Anti Domiću Senat Univerziteta dodijelio je titulu počasnog doktora.

Ponosni smo na rezultate koji su nas za pet godina postojanja svrstali u red respektabilnih visokoškolskih ustanova, rekao je predsjednik Upravnog odbora Evropskog  univerziteta u Brčkom prof. dr Nedeljko Stanković ističući stalni porast studenata na svih šest fakulteta.

”I pored svih opstrukcija koje su nas pratile posljednjih godina, ne izostaje podrška vlasti u BiH i Brčko distriktu. Evo i danas uručujemo 95 diploma svršenim studentima na naših šest fakulteta i šest titula doktora nauka. Broj studenata upisanih ove godine veći je od tri hiljade, a mi očekujemo da nam Vlada u Brčkom dodjeli zemljište na kome ćemo izgraditi svoj objekat i već iduće godine useliti”, rekao je  prof. dr Nedeljko Stanković.

Uz jubilarnu godišnjicu gradonačelniku Brčkog Anti Domiću uručena je titula počasnog doktora koju mu je dodijelio Senat Evropskog univerziteta.

”Iznenađen sam, ali i obradovan, s obzirom na činjenicu da smo mi u Brčkom činili malo za razvoj i unaprjeđenje visokog obrazovanja u cjelini, a ovo priznanje me kao gradonačelnika obavezuje da tu oblast bolje uredimo i na taj način rješimo dosadašnje nesporazume. Moj odnos prema Evropskom univerzitetu biće u skladu s njihovim radom: podržaću ih do maksimuma, ali ću isto tako reagovati u slučaju da taj rad ne bude usklađen sa zakonskim normama i standardima visokoškolskih ustanova”, naglasio je nakon uručenja titule počasnog doktora gradonačelnik Domić.

Svečanosti i promociji diplomaca u velikom amfiteatru Univerziteta prisustvovao je veliki broj studenata i zvanica, te predstavnici organa vlasti Brčko distrikta i Tuzlanskog kantona.