Brucošima iz BiH besplatno školovanje

Na Evropskom univerzitetu u Brčkom danas su na svečan način uručeni indeksi za 526 brucoša koji su se opredijelili za školovanje na šest fakulteta i 33 studijska programa ove visokoobrazovne ustanove.

Iako je osnivač u infrastrukturu, opremu i nastavni kadar na Evropskom univerzitetu u Brčkom uložio velika sredstva, zbog neriješenih pravnih odnosa s lokalnom Vladom oko izdavanja licence i dozvole za rad (iako je Univerzitet dobio pravosnažne presude), broj brucoša je ove godine za 300 manji u odnosu na 2015.

„Interes studenata je i ove godine posebno iskazan za Tehnički i Fakultet zdravstvenih nauka, jer s tim diplomama imaju veliku šansu da
odu u zemlje Evropske unije, gdje značajan broj diplomaca već ima stalni posao“, rekao je prof. dr Zoran Milošević.

Opredijeljeni da nastave praksu društveno odgovorne i socijalno osjetljive obrazovne ustanove, na Evropskom univerzitetu u Brčkom su svim brucošima s područja BiH i ovaj put omogućili besplatno školovanje na prvoj godini studija uvjereni, kako su kazali, da će i nova Vlada distrikta iskazati jednaku odgovornost i brigu za njihovo nesmetano školovanje.