BRČKO: SLOBODAN RISTIĆ NOVI ŠEF ODJELA ZA OBRAZOVANJE, STUDENTI ODGODILI ŠTRAJK GLAĐU

Slobodan Ristic vd 1

Slobodan Ristic vd Nakon smjene šefa Odjela za obrazovanje u Vladi Brčko distrikta BiH, Nike Stoparića, gradonačelnik dr. Anto Domić je na prijedlog studenata na njegovo mjesto imenovao uglednog brčanskog profesora Slobodana Ristića i dao mu zadatak da što prije riješi probleme oko privatnih univerziteta u Brčko distriktu BiH. Kako studenti imaju puno povjerenje u profesora Slobodana Ristića, koji nije ofarban bojama SDS-a, te nikada nije bio kočničar u razvoju Brčko distrikta i svojim doprinosom je uvijek pomagao razvoju ove lokalne zajednice, studenti privatnih univerziteta odgađaju najavljeni štrajk glađu zakazan za Dan Distrikta – 8. mart 2016. godine.

Štrajk i protesti studenata se odgađaju i zbog najavljene sjednice Skupštine u srijedu 9. marta, kada bi se trebao donijeti Zaključak da se obavijeste resorna ministarstva prosvjete u okruženju o legalnosti rada univerziteta, validnosti diploma i drugih javnih isprava koje izdaju ti univerziteti u Brčkom.

Štrajk se odgađa na 15 dana, a nadamo se da će do tada gradonačelnik dr. Anto Domić, v.d. šefa Odjela za obrazovanje prof. Slobodan Ristić i cjelokupna Skupština Brčko distrikta BiH riješiti ovaj veliki problem koji je snašao studente privatnih univerziteta u Brčkom. – navedeno je u saopćenju neformalnog Udruženja “Studenti privatnih univerziteta” Brčko distrikta BiH.