SVEČANA PODJELA INDEKSA NA EVROPSKOM UNIVERZITETU „KALLOS“ TUZLA

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla dana 4.10.2017. godine upriličen je svečani prijem brucoša i obilježen početak akademske 2017/18. godine. Indeks je preuzelo 520 studenata koji su upisani na jedan od studijskih programa na Medicinskom fakultetu, Fakultetu zdravstvenih nauka, Fakultetu političkih nauka, Pravnom fakultetu, Ekonomskom fakultetu, Pedagoškom fakultetu, i Tehničkom fakultetu.

Ovom prilikom uručen je i počasni doktorat prof. dr. Astrid Wilk za postignute izuzetne rezultate u oblasti medicinskih nauka. Profesorica Wilk je redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Strazburu u Republici Francuskoj. Profesorica je održala uvodno predavanje i poželila uspješno školovanje svim studentima. U izjavi za medije profesorica Wilk je istakla da, ako uzmemo u obzir broj studenata na opremu koja postoji na Medicinskom fakultetu, studenti se školuju u idealnim uslovima. Poručila je da obrazovanje na privatnom univerzitetu treba da bude velika čast i privilegija i da zato studenti trebaju marljivo raditi i učiti.