NATO objavljuje Poziv za studente Zapadnog Balkana

NATO je, u organizaciji Savezničkog zapovjedništva za transformaciju NATO-a i NATO Odjeljenja za politička pitanja i sigurnosnu politiku (PASP), objavio Poziv za studente Zapadnog Balkana, u kome poziva studente da odgovore na sljedeće pitanje, i to:

„Koji su, po vašem mišljenju, najznačajniji sigurnosni izazovi na Zapadnom Balkanu i kako bi se NATO, Saveznici i Partneri trebali nositi sa njima?“

Studenti koji ispunjavaju uslove su pozvani da pošalju odgovor u obliku trominutnog videa putem platforme „Award Force“. Rok za dostavu video radova je 6 oktobar 2024. godine, a radovi se podnose putem linka: https://natoact.awardsplatform.com/ na kojem su dostupne i dodatne informacije o pozivu.

Tri najbolje rangirana kandidata biće pozvana u Sarajevo od 22. do 24. oktobra 2024. godine, gdje će dobiti priliku da svoje ideje predstave visokim zvaničnicima NATO-a.