Na Evropskom univerzitetu upriličen svečani prijem brucoša nove akademske 2021/22. godine

Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt dana 1.10.2021. godine svečano je obilježen početak akademske 2021/22. godine tako što su brucošima rektor Univerziteta prof. dr. Radoslav Galić i dekani svih šest fakulteta poželjeli dobrodošlicu i uručili njihove studentske knjižice – indekse. U svom obraćanju prisutnima rektor Univerziteta naglasio je da kvalitet obrazovanja nema veze s tim da li se univerzitet nalazi u javnom ili privatnom vlasništvu. Preduslov za sticanje dobrog obrazovanja jeste kvalitet visokoškolske ustanove, a isto tako i trud i napor studenta. Pored toga, zaželio je studentima sreću na njihovom novom putu sa porukom da su zakoračili u jednu od najljepših etapa svog života, gdje ih čeka naporan rad i učenje, ali i druženje i upoznavanje novih prijatelja. Naglasio je i to da je Evropski univerzitet studentima obezbijedio sve uslove da ovdje steknu što bolje znanje i budu osposobljeni za svoj budući poziv. Prisutnima se obratio i dr. Anto Domić, dogradonačelnik Brčko distrikta, te je poželio svim studentima sreću u toku studija.

Poštujući sve mjere nadležnih organa u vezi sa trenutnom epidemiološkom situacijom, brucoši su primili svoje indekse u odvojenim kabinetima gdje su ih dočekali dekani njihovih fakulteta. Istog dana počela je i nastava za studente svih godina.