EVROPSKI UNIVERZITET UPISAN JE U REGISTAR VISOKOŠKOLSKIH USTANOVA KOJI VODI ODJELJENJE ZA OBRAZOVANJE

Registar1

Registar1

Odjeljenje za obrazovanje u Vladi Brčko distrikta vodi Registar visokoškolskih ustanova na području Brčko distrikta BiH. Registar se vodi u skladu sa Pravilnikom o sadržini, postupku upisa i načinu vođenja Registra visokoškolskih ustanova na području Brčko distrikta BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH“, broj 44/15). Na rednom broju 4 ovog Registra upisan je Evropski univerzitet Brčko distrikt sa svim svojim studijskim programima. U Registru je naznačeno da Evropski univerzitet ima dozvolu za rad (licencu) koja mu je izdata rješenjem broj UP-I-37-000204/11 od 28.12.2011. godine. Kao što se vidi, i prema zvaničnoj evidenciji Odjeljenja za obrazovanje, Evropski univerzitet ima urednu i važeću dozvolu za rad (licencu).

Iz ovoga jasno proističe da je bivši šef Odjeljenja za obrazovanje Momčilo Poljić zloupotrebio službeni položaj i poslao lažno obavještenje CIP-u u Mostaru i prosvjetnim vlastima u susjednim državama da Evropski univerzitet nema licencu. Čudno je da Tužilaštvo Brčko distrikta, po krivičnim prijavama Evropskog univerziteta, još uvijek nije našlo da u radnjama Poljića ima elemenata krivičnog djela zloupotrebe službenog položaja ili ovlašćenja iz člana 377 Krivičnog zakona Brčko distrikta, ili nekog drugog krivičnog djela. Čudno je da i ostali šefovi Odjeljenja, koji su tu funkciju obavljali poslije Poljića, nisu nalazili za shodno da isprave mnogobrojne Poljićeve greške. Najčudnije je što ti šefovi opstruišu rad države, pa ne žele da sprovedu ni pravosnažnu presudu Apelacionog suda, kojom je poništeno rješenje Odjeljenja, kojim je Poljić nezakonito htio da Evropskom univerzitetu oduzme dozvolu za rad (licencu).

Registar visokoškolskih ustanova