EVROPSKI UNIVERZITET SVEČANO OBILJEŽIO PETU GODIŠNJICU USPJEŠNOG RADA

PetgodinaEU

EVROPSKI UNIVERZITET SVEČANO OBILJEŽIO PETU GODIŠNJICU USPJEŠNOG RADA

PetgodinaEUNa Evropskom univerzitetu u utorak, 12.01.2016. godine, održana je proslava Dana Evropskog univerziteta i peta godišnjica uspješnog rada. Tom prigodom svečano su uručene diplome za 85 svršenih studenata i 10 magistara. Promovisano je deset doktora nauka, i to:

1) Dr. Ranko Šikman, doktor zdravstvenih nauka;

2) Dr. Senad Međedović, doktor zdravstvenih nauka;

3) Dr. Dobrila Regoje, doktor stomatoloških nauka;

4) Dr. Emina Škahić, doktor pedagoških nauka;

5) Dr. Mirzeta Jahić, doktor pedagoških nauka, i

6) Dr. Vesna Novak, doktor tehničkih nauka iz oblasti saobraćaja.

Za postignute izuzetne rezultate iz oblasti političkih nauka, odlukom Senata Univerziteta, dodijeljen je počasni doktorat – honoris causa dr. Anti Domiću, gradonačelniku Brčko distrikta.

Proslavi Dana Univerziteta prisustvovao je veliki broj studenata, njihovih roditelja, nastavnika i saradnika Univerziteta, kao i veliki broj gostiju iz javnog života Brčko distrikta i Tuzlanskog kantona.

Rektor Univerziteta prof. dr. Mirko Kulić uputio je pozdravne riječi prisutnim gostima. Posebno je pozdravio gradonačelnika Brčko distrikta dr. Antu Domića, predsjednika Skupštine gospodina Đorđa Kojića, dogradonačelnika gospodina Eseda Kadrića, dopredsjednika Skupštine gospodina Adema Ribića, premijera Tk gospodina Begu Gutića, predsjednika Skupštine TK gospodina Senada Alića, ministra unutrašnjih poslova TK gospodina Huseina Topčagića, ministra saobraćaja TK gospodina Mirsada Gluhića, članove Vlade Brčko distrikta gospodina Ismeta Dedeića, gospodina Damira Bulčevića i gospođu Anđu Nikolić, poslanike u Skupštini Brčko distrikta gospođu Slobodanku Ćurčić i gospodina Sinišu Golića, direktora Zdravstvenog centra Brčko dr. Nihada Šibonjića, direktora UKC-a Tuzla doc. dr. Nešada Hotića, predstavnike ostalih organa vlasti, predstavnike Policije Brčko distrikta, predstavnike javnih preduzeća, ustanova, načelnike susjednih opština, predstavnike medija, kao i ostale brojne goste.

Istakao je kako je Evropski univerzitet osnovan zahvaljujući vizionarskim idejama prof. dr. Nedeljka Stankovića, osnivača i sadašnjeg predsjednika Savjeta Univerziteta, i uputio poseban pozdrav profesoru Stankoviću.12466280 10207204421502708 2931603435186394215 o

Rektor Univerziteta čestitao je diplomcima i novopečenim magistrima i doktorima u nadi da će se ovog dana uvijek sa radošću sjećati i da će, tamo gdje budu radili, doprinositi da se poštuju univerzalne vrijednosti.

Proslava je obilježena uz prigodni muzički program i koktel.