Evropski Univerzitet posjetio izlozbu "Razotkrivanje tijela"

Razotkrivanje tijela

Evropski Univerzitet posjetio izlozbu "Razotkrivanje tijela"

Razotkrivanje tijelaEvropski Univerzitet je posjetio izlozbu “Razotkrivanje tijela” (Bodies Revealed), koja se odrzava na Sajmu u Beogradu do 17.03.2012.

Ova fascinantna izlozba obuhvata 21 ljudsko tijelo i 250 organa koji detaljno prikazuju slozenost brojnih kosti, misica, zivaca, krvnih sudova i organa od kojih se sastoje nasa tijela.

Razotkrivanje tijela

Izlozba se sastoji od niza prostorija u kojima su predstavljeni nervni, skeletni, misicni, reproduktivni, respiratorni, cirkulatorni, urinarni i sistem za varenje.Prikazani su ljudski organi koji su pripremljeni kroz proces prezervacije polimerima, u kojem se ljudsko tkivo trajno cuva koristeci tecnu silikonsku gumu.Do sada ju je vidjelo oko 30 miliona ljudi sirom svijeta, a zabranjena je u Francuskoj i Izraelu.

Posjetioci, izmedju ostalog, mogu da vide i izgled organa nakon teskih bolesti, kao i razliku izmedju pusackih i nepusackih pluca kao i organe promenjene usljed neaktivnosti.