AKADEMIK PROF. DR. NEDELJKO STANKOVIĆ U POSJETI UNIVERZITETU „GIDEON ROBERT UNIVERSITY“, LUSAKA, U ZAMBIJI

Evropski univerzitet Brčko distrikt od osnivanja opredijeljen je za dobru praksu međunarodne saradnje, te ostvaruje brojne uspjehe na tom polju. Do sada je potpisano oko 30 ugovora o akademskoj saradnji sa međunarodnim subjektima. Ostvareni su i brojni kontakti, učešće na međunarodnim projektima, međunarodnim naučnim skupovima i razmjene studenata.

Imajući takvu misiju Evropskog univerziteta u vidu, akademik prof. dr. Nedeljko Stanković je, na poziv ljubaznog menadžmenta visokoškolske ustanove Gideon Robert University, otputovao u Lusaku, Zambija, na obilježavanje IX Dana tog Univerziteta, kao i svečane dodjele diploma njihovim svršenim studentima. Pored akademika prof. dr. Nedeljka Stankovića, koji je prisustvovao u ime Evropskog univerziteta Brčko distrikt, od inostranih profesora bili su još i prof. dr. Stephan Truly Busch iz Savezne Republike Njemačke, kao i prof. dr. Harikumar Pallathadka, rektor Manipur International University iz Indije.

Dan Univerziteta proslavljen je u svečanoj atmosferi uz tradicionalne afričke plesove, a zadovoljni studenti su primili svoje diplome. Akademik prof. dr. Nedeljko Stanković obišao je i znamenitosti i pejsaže ove živopisne afričke zemlje, odakle je ponio samo lijepe utiske. Naročito oduševaljava gostoprimstvo lokalnog stanovništva, kao i njihov relaksiran način života.