Senad Osmanović: Prevazići probleme koji su posljednih godina pratili neke privatne univerzitete u Brčkom

Trenutno jedna od najvažnijih aktivnosti u Odjeljenju za obrazovanje Vlade Brčko distrikta, jeste stvaranje uslova za dodjelu akreditacija ovdašnjim univezitetima.

Šef Odjeljenja Senad Osmanović, kaže da je bitno da se prevaziđu problemi koji su posljednih godina pratili neke ovdašnje privatne univerzitete, kako bi studenti i njihovi roditelji, ubuduće “mirno spavali”.

Osmanović izražava optimizam da će dodjela akreditacija univerzitetima u Brčko distriktu uslijediti u rokovima koji neće imati štetne posljednice po upis studenata i početak akademske godin.