SAOPŠTENJE ZA JAVNOST 09.05.2014.

memorandum

Broj: 395-1/2014

Datum: 9.05.2014.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Presudom Osnovnog suda Brčko distrikta poništeno je rješenje Odjeljenja za obrazovanje Vlade Brčko distrikta kojim je gospodin Momčilo Poljić, šef tog Odjeljenja, želio nezakonito da oduzme licencu i zabrani rad Evropskom univerzitetu. Pored ovoga, Apelaciona komisija je poništila dva rješenja istog Odjeljenja, kojima je gospodin Poljić, takođe zlonamjerno, htio da nanese štetu Evropskom univerzitetu. Imajući u vidu sve aktivnosti koje je Poljić preduzimao prije i poslije donošenja poništenih rješenja, smatramo da je on poništenjem rješenja doživio pravi fijasko. Ovim je pao u vodu i jednomjesečni rad 32 službenika Vlade i drugih lica koje je Poljić angažovao da o trošku budžeta, što će reći o trošku građana i privrede Distrikta, rade na nezakonitom preuzimanju i analizi dokumentacije Evropskog univerziteta. Poljić je nanio ogromnu materijalnu i moralnu štetu ne samo Evropskom univerzitetu, već i Distriktu. Naziv Distrikta u regionu se izgovara sa ironijom, jer se, zahvaljujući Pojićevim neistinama koje je iznosio u medijima, Brčko neosnovano povezuje sa kriminalom. Protiv gospodina Poljića podneseno je na desetine krivičnih prijava. Međutim, Poljić i dalje sjedi u fotelji Vlade. Zbog svega negativnog što je učinio za građane Brčko distrikta, smatramo da gospodin Momčilo Poljić ne treba više da bude šef Odjeljenja za obrazovanje, te ga javno pozivamo da iz moralnih razloga podnese ostavku. Ukoliko on to ne učini, očekujemo da ga nadležni organi smijene sa funkcije.

S poštovanjem,

P R O R E K T O R

Prof. dr Mirko Kulić

Rjesenje Apelacione komisije 17.04.2014. II
Rjesenje Apelacione komisije 17.04.2014. I
Presuda Osnovnog suda Brcko distrikta 6.05.2014.