Otvorenje Dječija igraonica – zgrada “Robot” Tuzla – Solana

Dana 20.09.2023. godine otvorena je Dječija igraonica na terasi SPO “Robot” Tuzla – Solana. Na terasi etažnih vlasnika trećeg sprata stambeno – poslovnog objekta “Robot” – Solana otvorena je Dječija igraonica.

Dječija igraonica je projekat vlasnika SPO “Robot”, a investitor je Evropski univerzitet “Kallos” Tuzla, čije je sjedište odnedavno u ovom objektu. Ukupna investicija dječije igraonice iznosi cca. 10.000 KM.

Ovaj objekat ima za cilj organizovanje slobodnih aktivnosti djece koja žive u ovom objektu, kao i podsticanje kreativnog i stvaralačkog izražavanja djece. Kroz ovaj projekat osigurana je mogućnost uključivanja djece u odgoj i obrazovanje putem igre, zabave, odnosno slobodnih aktivnosti u mjestu življenja.

U programu svečanog otvorenja učestvovali su mališani koji žive na ovome lokalitetu. Djeca iz ove zgrade izvela su kulturno-zabavni program koji je pozdravljen od prisutne publike i profesora sa EU “Kallos” Tuzla koji su svojim učešćem uveličali ovaj svečani događaj.

Prisutnima se također obratio i vlasnik EU “Kallos” Tuzla akademik prof. dr Nedeljko Stanković, koji je svečano presjekao vrpcu i time otvorio ovu igraonicu kao i domaćin i voditelj programa gospodin Elmir Tukić.