Na Evropskom univerzitetu Brčko održava se šesti Međunarodni naučni skup

Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikta održava se šesti Međunarodni naučni skup. Organizovan od strane Evropskg univerziteta Brčko distrikta i Evropskog univerziteta “Kallos” Tuzla obrađuje temu “Aktuelni problemi visokog obrazovanja i nauke”.

Ove godine na šestom Međunarodnom skupu svoje radove izložilo je preko 250 domaćih i međunarodnih naučnih radnika i stručnjaka.

“Promjene treba da nastupe u sferi državne politike kada je nauka u pitanju, a ne da nas upućuju na institucije Evropske unije da njima prezentujemo svoje ideje” rekao je prof. dr. Zoran Milošević, rektor Evropskog univerziteta Brčko distrikta.

Pored učesnika iz naše zemlje i zemalja regiona po prvi put na naučnom skupu učestvuju profesori (naučnici) iz Austrije, Italije, Rusije, Bjelorusije i sa Bliskog istoka.

“Spoj teorije i prakse veoma je važan u današnjem sistemu obrazovanja, pogotovu kada je riječ o elektronskom obrazovanju. U Crnoj Gori donesena je strategija međutim još kaskamo za Evropskom unijom. Treba više da se približavamo virtuelnom učenju, izbjegavanju direktnog kontakta učenika i profesora” rekla je Vesna Vučković, sudija Vrhovnog suda Crne Gore.

Pismenost danas ne podrazumijeva samo pismenost učenja, već informatičku pismenost, koja iz dana u dan sve više i više napreduje.

“Moram da pohvalim Evropski univerzitet i da kažem da je to jedan kosmopolitski univerzitet jer je to u današnjim vremenima jako bitno. Evropa treba da bude ne samo ekonomski jaka, potreban je i veći broj intelektualaca” rekao je Wolfgang Rohrbach, doktor nauka.

Svrha izlaganja na šestom Međunarodnom skupu je između ostalog i kako motivisati studente koji polože ispit da zadrže stečeno znanje.