NA EVROPSKOM UNIVERZITETU BRČKO DISTRIKT ODRŽANO PREDAVANJE NA TEMU PREVENCIJE RAKA DOJKE

sp brcko 0704201605

sp brcko 0704201605Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt dana 7.04.2016. godine održano je predavanje o prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Predavanje su održali profesori Evropskog univerziteta, i to: doc. dr. Munevera Bećarević, dekan Fakulteta zdravstvenih nauka i predsjednik Upravnog odbora UKC-a Tuzla, prof. dr. Haris Huseinagić, načelnik Klinike za radiologiju i nuklearnu medicinu UKC-a Tuzla, kao i predsjednik Ljekarske komore Tuzlanskog kantona, i doc. dr. Mufid Burgić, specijalista za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju na UKC-u Tuzla. Predavanju je prisustvovao je veliki broj žena, zdravstvenih radnika, kao i drugih građana.

Predavanje na ovu temu održano je u sklopu programa Otvorena vrata prakse i nauke, koju su zajednički sačinili Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla. Građani mogu očekivati uskoro i novo predavanje na kome će moći da čuju korisne savjete u interesu svog zdravlja.