EVROPSKI UNIVERZITET U TUZLI DOBIO LICENCU, SARAĐUJE SA UKC TUZLA I OPĆOM BOLNICOM U BRČKOM

Kallos Tuzla

Kallos TuzlaPredsjednik Upravnog odbora Evropskog univerziteta prof.dr. Nedeljko Stanković je u izjavi „otisku“ potvrdio da je Evropski univerzitet „Kallos“ u Tuzli 28. avgusta ove godine dobio licencu za pružanje usluga visokog obrazovanja u ovome gradu.

-Mi smo 6.maja 2015.godine podnijeli zahtjev za pružanje usluga visokog obrazovanja. Nakon toga Vlada Tuzlanskog kantona je imenovala komisiju od pet članova, odnosno 5 doktora nauka. Riječ je o stručnjacima iz Bosne i Hercegovine i inostranstva. Komisija je dala pozitivno mišljenje i mi smo praktično dobili rješenje o ispunjenosti svih uslova koju su neophodni za rad u Tuzli- kazao nam je profesor Stanković.

Dodajući da su nakon toga podnijeli zahtjev za licenciranje studijskih programa u tehničkoj, zdravstvenoj, društvenoj i pedagoškoj oblasti.

-Formirane su zasebne komisije za svaku oblast, nije potrebno kazivati da su komisije sačinjavali ugledni stručnjaci, po pet u svakoj komisiji, koji su dali jednoglasno, pozitivno, mišljenje na licence navedenih programa- objašnjava profesor Stanković.

Naglašavajući da je interesantno što je u Tuzli dobio licence za identične studijske programe kao u Brčkom gdje Evropski univerzitet muku muči sa samovoljom šefova Vladinog odjela za obrazovanje.

-Neko se u Brčkom našao i kazao da ti programi nisu dobri. Sa druge strane u Tuzli je 25 doktora nauka, uvaženih stručnjaka iz svojih oblasti, kazalo za te iste programe da su dobri- kazao je Stanković.

On je podsjetio da već traje saradnja sa UKC Tuzla iOpćom bolnicom u Brčkom gdje studenti sa medicinskog fakulteta odrađuju praksu.

-Sa svima imamo fer i korektnu saradnju osim sa Vladinim odjelom za obrazovanje u Brčkom koji neće da pokrenu akreditaciju kako bi se vidio naš kvalitet kao visokoobrazovne ustanove- kazao je Stanković u izjavi “otsku”.

UPIS STUDENATA POČEO U PETAK

Upis studenata na Evropski univerzitet “Kallos” u Tuzli je počeo u petak. Podjela indeksa je, u Brčkom 5.oktobra, a u Tuzli sedam dana kasnije.

Evropski univerzitet „Kallos“ u Tuzli se nalazi u ulici Maršala Tita 2A i 2B.

Izvor : otisak.ba/DŽ.T./