Evropski univerzitet organizirao naučni skup o temi “Katastrofe – prevencija i saniranje posljedica”

Naucni skup 4

Evropski univerzitet organizirao naučni skup o temi "Katastrofe - prevencija i saniranje posljedica"Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikta održan je Treći međunarodni naučni  skup  na  temu:  Katastrofe  –  prevencija  i  saniranje  posljedica.  Na  ovom skupu prezentirano je ukupno 97 radova. Učestvovalo je 173 autora iz Bosne i Hercegovine i inostranstva (Rusija, Grčka, Njemačka, Austrija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Slovenija). Svi radovi sabrani su u zbornik radova sa Trećeg međunarodnog naučnog skupa, na preko 1.200 stranica, a koji se sastoji iz dva toma.

Naučni skup svečano je otvorio gradonačelnik Brčko distrikta mr. sc. Anto Domić, dr. med. Otvorenju skupa prisustvovali su i gospodin Goran Pisić, šef Policije Brčko distrikta, gospodin Ismet Dedeić, šef Odjeljenja za prostorno planiranje i imovinsko-pravne odnose, zastupnici u Skupštini Brčko distrikta Slobodanka Ćurčić, Sead Softić i Admir  Mujkanović, zatim Sead Šadić,  savjetnik gradonačelnika, mr Jovan Stojanović, ministar pravosuđa i uprave Tuzlanskog kantona, Fikreta Delalić, inspektor za obrazovanje, Samir Đuvić, inspektor za rad i radne odnose, Veselin Panić, predsjednik Privredne komore Brčko distrikta, i brojni drugi prijatelji Evropskog univerziteta.

Ovom prilikom su uručena  priznanja  za  ostvaren  doprinos razvoju nauke krivičnog prava prof. dr Branku Vučkoviću, predsjedniku Osnovnog suda u Kotoru i predsjedniku Udruženje za krivično pravo i kriminalnu politiku Crne Gore, i prof. dr Vesni Vučković, sutkinji Upravnog suda u Podgorici. Posebno priznanje za doprinos razvoju nauke u Brčko distriktu Bosne i Hercegovine uručeno je gradonačelniku mr. sc. Anti Domiću.