Evropski univerzitet "Kallos" u Tuzli organizovao Dan otvorenih vrata

Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla organizovao je Dan otvorenih vrata za buduće studente. Manifestacija je upriličena s ciljem promocije upisne politike studijskih programa zainteresovanim srednjoškolcima, budućim brucošima.

Prema riječima v.d. rektora Evropskog univerziteta ˝Kallos˝ u Tuzli prof. Nedeljka Stankovića, u Univerzitetu se, u okviru šest fakulteta, na sva tri nivoa studija izučavaju pravne, ekonomske, političke, pedagoške, tehničke i zdravstvene nauke. ˝Brucošima smo ponudili 6 fakulteta i 33 smjera. Najveći priliv studenata je na Stomatologiju koja se pored Sarajeva jedino izučava kod nas. Kod nas je cijena studiranja znatno niža, a i zašto bi Tuzlaci, ali i drugi išli u Sarajevo kada mogu studirati i u Tuzli˝, kazao je rektor  Stanković.

_MG_5974

Amra Kovačević završava Medicinsku školu u Gračanici, nakon koje namjerava studirati u Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla. ˝Nakon srednje škole odlučila sam da studiram ovdje Fizioterapiju jer me to od početka školovanja zanima. Informisala sam se i zaista sam oduševljena uslovima koje nude studentima. Također, bitno mi je što imaju potpisane ugovore sa UKC-om Tuzla vezano za obavljanje prakse. Informisala sam se da su odlično opremljeni kabinetima i laboratorijama i prema onome što sam vidjela i čula zaista  pružaju znatno bolje uslove studiranja od drugih˝, kazala je Kovačević.

_MG_5937

˝Studijski programi su usaglašeni sa savremenim naučnim tendencijama i prilagođeni su zahtjevima vremena, kao i razvojnim potrebama okruženja. Nastava se izvodi interaktivno, što u konačnici doprinosi da se kod studenata razvija kreativnost i samostalnost u radu, čime se postižu optimalni rezultati u osposobljavanju studenata za njihov budući rad˝, istakao je rektor Stanković.

_MG_5998

Strateško opredjeljenje Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla za budući razvoj je da, uvažavajući standarde jedinstvenog evropskog obrazovnog prostora, izgrađuje prepoznatljiv kvalitet kojim će stalno podizati svoju konkurentsku sposobnost. Univerzitet će se razvijati tako što će svoju ulogu ostvarivati vodeći računa o povećanju kvaliteta i efikasnosti studiranja, i što će studijske programe usaglašavati sa razvojnim potrebama okruženja.

(Izvor:tip.ba)