Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla na Sajmu zapošljavanja i obrazovanja u Brčkom

Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla učestvovali su na Sajmu zapošljavanja i obrazovanja, koji je organizovao Zavod za zapošljavanje Brčko distrikta uz podršku Vlade Brčko distrikta, a u saradnji sa Omladinskim centrom “Vermont”. Cilj ovog sajma je da se na jednom mjestu pruži priliku poslodavcima da pronađu kvalifikovane radnike, nezaposlenima priliku da pronađu posao, a osnovcima i srednjoškolcima pomoć pri odabiru budućeg zanimanja. Sajam je održan u petak, 12. maja 2023. godine u Brčkom u prostorijama Omladinskog centra.

Univerziteti su imali priliku da predstave posjetiocima atraktivne studijske programe na svih šest, odnosno sedam fakulteta (Pravni, Ekonomski, Pedagoški, Tehnički, Fakultet političkih nauka, Fakultet za medicinu, farmaciju i zdravstvo i Medicinski fakultet). Na Evropskom univerzitetu od 8. maja 2023. godine je raspisan konkurs za upis studenata u novu akademsku 2023/24. godinu. Ovogodišnji sajam ocijenjen je kao najuspješniji do sada.