Darko Damjanovski, student Fakulteta zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta, predaje svoj olimpijski dres profesoru Evropskog univerziteta Branimiru Mikiću

20140703_123011.jpg

20140703_123011.jpg Student Fakulteta zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta Darko Damjanovski, reprezentativac Republike Makedonije u nordijskom skijanju, poklonio je Univerzitetu svoj dres sa olimpijskih igara u Sočiju. Damjanovski je rođen 15.07.1981. godine u Mavrovu u Republici Makedoniji. Učestvovao je na tri olimpijske igre, i to: u Tokiju 2006. godine, u Vankuveru 2010. godine i u Sočiju 2014. godine. Učestvovao je na devet svjetskih prvenstava. Balkanski je šampion u nordijskom skijanju u biatlonu. Spada među 30 najboljih sportista u ovoj disciplini u svijetu.Od Darka Damjanovskog dres je, u ime Univerziteta, preuzeo prof.dr Branimir Mikić.