Dan Evropskog univerziteta 12.01.2015.godine

MedjiDEU1

Dan Evropskog univerziteta 12.01.2015.godine

EVROPSKI UNIVERZITET OBILJEŽIO ČETVRTU GODIŠNJICU

Na Evropskom univerzitetu je 12.01.2015. godine upriličena proslava Dana Univerziteta, čime je obilježena četvrta godina postojanja našeg Univerziteta. Svečanost su uveličali mnogobrojni gosti iz kulturnog i javnog života, studenti i svršeni studenti, kao i brojni prijatelji Evropskog univerziteta. Pozdravnu riječ gostima uputio je rektor Univerziteta prof. dr Mirko Kulić, koji je istakao kako je ovaj Univerzitet osnovan zahvaljujući vizionarskim idejama dr Nedeljka Stankovića, predsjednika Upravnog odbora Univerziteta.

Tom prilikom su uručene diplome svršenim studentima I ciklusa. Diplomu o stečenom akademskom zvanju magistra preuzelo je 14 kandidata. Promovisano je i pet kandidata koja su stekla naučni stepen doktora nauka, i to:

1. dr Kojo Simić, doktor pedagoških nauka;
  2. dr. Alija Muhibić, doktor fizičkih nauka;
  3. dr. Bajro Imširović, doktor pravnih nauka;
  4. dr. Mirela Babajić, doktor zdravstvenih nauka iz oblasti fizioterapije i radne terapije, i
  5. dr. Omer Pinjić, doktor stomatoloških nauka.

Na prijedlog Tehničkog fakulteta i na osnovu odluke Senata, profesoru Hans – Peter Wilke-u, rođenom 7.11.1934. godine u Ščećinu, Republika Poljska, dodijeljen je počasni doktorat nauka (honoris causa) za postignute izuzetne rezultate u oblasti tehničkih nauka.

Profesor Wilke radi na više visokoškolskih ustanova u Saveznoj Republici Njemačkoj. Patentirao je 10 pronalazaka i bio mentor na više od 500 diplomskih i master radova. Angažovan je i u saveznom Bundestagu.

Gosti su se družili uz prigodnu muziku i koktel u holu.

MedjiDEU1 MedjiDEU2
MedjiDEU3 MedjiDEU4