Veliki broj maturanata u posjeti Evropskom univerzitet – eBrcko

Otvorena vrata 16 Ebrcko 1

Veliki broj maturanata u posjeti Evropskom univerzitet – eBrcko

Otvorena vrata 16 EbrckoEvropski univerzitet u Brčkom organizovao je danas prijem za maturante iz više gradova sjeveroistočne Bosne i upoznao ih s mogućnostima studiranja u narednoj akademskoj godini.

„Danu otvorenih vrata“ prisustvolo je više od 600 potencijalnih brucoša.

Više stotina potencijalnih studenata, maturanata srednjih škola različitih profila, imalo je danas priliku da se u velikom amfiteatru Evropskog univerziteta u Brčkom susretne s profesorima i upozna s programom ove privatne visokoškolske ustanove i mogućnostima upisa nekog od fakulteta u narednoj akademskoj godini.

Evropski univerzitet, saopšteno je danas, nudi svim svršenim srednjoškiolcima iz BiH besplatno školovanje osnovnih studija na prvoj godini.

“Mislim da mi imamo prednosti u odnosu na druge i da smo za ovih pet godina izrasli u jednu ozbiljnu instituciju. Imamo da radimo još mnogo na sebi, ali i sto tako da ponudimo mnogo toga budućim brucošima”, rekao je prof. dr Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta u Brčkom.

Evropski univerzitet u Brčkom, dodao je Kulić, ima dovoljno kapaciteta na svih šest fakulteta za upis više od 1000 brucoša u narednoj akademskoj godini.